Наукові напрямки кафедри

Кафедра виконує науково-дослідні, дослідно-конструкторські і проектно-технологічні роботи з актуальних питань будівництва та експлуатації автомобільних доріг: 


1. Конструювання і розрахунок нежорстких і жорстких дорожніх одягів автомобільних доріг.

2. Дослідження фізико-механічних властивостей грунтів, місцевих матеріалів і відходів промисловості з розробкою рекомендацій щодо їх використання в конструкціях дорожніх одягів.

3. Технологія та організація будівництва шарів дорожнього одягу з місцевих матеріалів, відходів і побічних продуктів промисловості. 

4. Технологія будівництва шарів дорожнього одягу з жорстких укочуваних цементобетонних сумішей і напівжорстких шарів дорожнього одягу.

5. Технологія будівництва дорожніх одягів при знижених температурах повітря.

6. Застосування геосинтетичних армуючих матеріалів при будівництві, ремонті та реконструкції автомобільних доріг.

7. Оцінка експлуатаційного стану автомобільних доріг та міських вулиць (з випробуванням міцності дорожнього одягу, вимірюванням показників рівності та зчіпних якостей дорожніх покриттів) і розробка рекомендацій по їх ремонту.

8. Моніторинг, прогнозування та розробка рекомендацій щодо попередження деформацій і руйнувань дорожніх одягів на стадії експлуатації автомобільних доріг.

9. Обгрунтування витрат на утримання і ремонт автомобільних доріг.

10. Технології холодного ресайклінгу старих конструкцій дорожнього одягу.

11. Розробка ресурсозберігаючих технологій ремонту дорожніх одягів в несприятливих погодних умовах з використанням місцевих матеріалів.

12. Удосконалення технології влаштування поверхневої обробки.

13. Технології підвищення колієстійкості асфальтобетонних шарів дорожніх одягів.

14. Технологія герметизації тріщин в покриттях дорожнього одягу.

15. Розробка рекомендацій з терморегенераціі дорожніх покриттів на основі органічних в'яжучих матеріалів.

16. Розробка ефективних заходів щодо снігозахисних ділянок автомобільних доріг. Автоматизація розрахунку обсягів снегопріноса. Оптимізація схем розміщення снігозахисних споруд.

17. Розробка рекомендацій щодо зменшення агресивного впливу протиожеледних хлоридних матеріалів на дорожні покриття.

18. Розробка рекомендацій з підвищення безпеки дорожнього руху засобами дорожньо-експлуатаційної служби.

19. Проведення експертних досліджень дорожніх умов на ділянках ДТП.

20. Розробка рекомендацій щодо поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі доріг області, району чи міста при обмежених фінансових ресурсах на їх утримання і ремонт.

21. Розроблення нормативно-технічних документів (державних стандартів України, технічних умов, технологічних карт, технологічних регламентів, стандартів організації України).  

Кафедра має багаторічний досвід і традиції виконання наукових досліджень, укомплектована висококваліфікованими науковими кадрами і на договірній основі може виконати дослідження або провести консультації з будь-яких питань будівництва та експлуатації автомобільних доріг.