Лежнева Олена Іванівна
Телефон: +38(057)707-37-41
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 2-21
E-mail: eco@khadi.kharkov.ua
Галузь знань:10 Природничі науки
Спеціальність: 101 Екологія
Кваліфікація: Бакалавр з екології за освітньою програмою: «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Передумови вступу:
1. Наявність повної загальної середньої освіти.
2. Наявність освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» (ступень – молодший бакалавр) із спорідненої спеціальності.
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти немає.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми за освітньо-професійною програмою та захист бакалаврської роботи.
Мова навчання за освітньою програмою: українська.
Характеристика освітньої програми:
Освітня програма ґрунтується на результатах сучасних наукових досліджень у галузі екології та охорони навколишнього середовища, сучасних методах інструментальних вимірювань та засобах і методах обробки результатів дослідження екологічних аспектів, впровадженні інноваційних технологій у професійну діяльність, та орієнтує на подальшу професійну і наукову кар’єру.
Метою програми є формування у здобувачів вищої освіти комплексу знань, умінь та навичок для застосування в професійній діяльності у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування, що передбачає застосування теорій та методів наук, пов’язаних з екологією, охороною довкілля та природокористуванням, які характеризуються міждисциплінарністю. Освітня програма спрямована на підготовку студентів до професійної діяльності, акцент робиться на здобутті навичок та знань з екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, що передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання: магістерські професійні та наукові програми. Навчальний процес організовано у вигляді лекцій, лабораторних та практичних занять, курсового проектування, науково-дослідної роботи, загально-екологічної та ландшафтно-екологічної навчальних практик, виробничої практики, самостійної роботи та виконання бакалаврських робіт. Для забезпечення навчального процесу з підготовки фахівців на кафедрах ХНАДУ функціонують спеціалізовані лабораторії, які обладнані відповідними до лабораторних робіт з дисциплін приладами, сучасною комп’ютерною технікою з необхідним програмним забезпеченням. До реалізації програми залучаються штатні науково-педагогічні працівники з науковими ступенями та/або вченими званнями, а також висококваліфіковані досвідчені спеціалісти.
Академічна мобільність: Індивідуальна академічна мобільність реалізується у рамках між університетських договорів про встановлення науково-освітянських відносин для задоволення потреб розвитку освіти і науки. Міжнародна мобільність заснована на двосторонніх договорах між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом та вищими навчальними закладами зарубіжних країн-партнерів, зокрема, угодами про співпрацю з деякими університетами Польщі, Франції. Швейцарії та роботі на кафедрі ЮНЕСКО «Екологічно чисті технології», акредитованої під № 408.
Практика/стажування: Відповідно до навчального плану студенти проходять три практики: у 2-му семестрі – загально-екологічну навчальну практику, у 4-му семестрі – ландшафтно-екологічну практику, у 6-му семестрі - виробничу практику. Загально-екологічна, ландшафтно-екологічна та виробнича практики проходять у НДУ «Український науково-дослідний інститут» і провідних установах галузі згідно затверджених програм. На кожну практику відводиться 4,5 кредиту (135 годин).
Професійні профілі випускників: Згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) та International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08) випускник з професійною кваліфікацією «Бакалавр з екології» може працевлаштуватися на посади з наступною професійною назвою робіт: інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду (3439); технік-еколог (3211); фахівець з радіаційного та хімічного захисту (3439); фахівець з розвитку сільського туризму (3414); інспектор з охорони природи (3212); інспектор з охорони природно-заповідного фонду (3449); консультанти в сільському, лісовому, водному господарствах та в природно-заповідній справі (3213); лаборант (біологічні дослідження) (3211); технік (природознавчі науки) (3212); організатор природокористування (3436).
Доступ до подальшого навчання: Бакалавр із спеціальності «Екологія» має право продовжити навчання для отримання ОС «Магістр» за спеціальністю «Екологія» за ОПП «Екологічна безпека», «Екологічний контроль та аудит», «Екологія та охорона навколишнього середовища» або інших спеціальностей специфічних категорій.
Желновач Ганна Миколаївна
Телефон: +38(057)707-37-41
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 2-21
E-mail: eco@khadi.kharkov.ua
Галузь знань:10 Природничі науки
Спеціальність: 101 Екологія
Кваліфікація: Магістр екології за освітньо-професійна програмою «Екологічна безпека»
Передумови:
1. Наявність ОС «Бакалавр» зі спорідненої спеціальності;
2. На явність ОС «Бакалавр» із неспорідненої спеціальності (із складанням додаткового вступного випробування)
Особливі умови вступу: немає
Механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти нема.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: виконання навчальної програми та захист магістерської роботи.
Мова навчання за освітньою програмою: українська, англійська
Характеристика освітньої програми: Природничі науки. Програма підготовки складається із 4 циклів підготовки та державної атестації. Метою програми є підготовка висококваліфікованих і професійних екологів, здатних вирішувати наукові задачі та питання щодо зменшення рівня антропогенного впливу на природне середовище, розробки ефективних природоохоронних заходів, розв’язання практичних завдання у галузі екології та охорони навколишнього середовища, а також підготовка студентів з особливим інтересом до еколого- педагогічної, природоохоронної та просвітницької діяльності і для подальшого навчання. Освітньо- професійна програма пропонує комплексний підхід до вирішення сучасних екологічних проблем на локальному, регіональному та національному рівнях. Дисципліни та розділи програми засновані на теоретичних знаннях, які тісно пов’язані з практичними навичками. Програма дозволяє студентам набути необхідних навичок в галузі екології, охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки. Загальна програма: «Екологія». Акцент робиться на здобутті навичок та знань з екології та охорони навколишнього середовища, що передбачає здатність забезпечувати управління природоохоронною діяльністю, визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання. Спеціалізація: «Екологічна безпека». Передбачено поглиблені знання в галузі охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки. Інтеграція фахової та педагогічної підготовки, що надає право викладання у вищих навчальних закладах.
Академічна мобільність: Індивідуальна академічна мобільність реалізується у рамках між університетських договорів про встановлення науково-освітянських відносин для задоволення потреб розвитку освіти і науки. На основі двосторонніх договорів між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом та вищими навчальними закладами зарубіжних країн-партнерів, зокрема, угодами про співпрацю з деякими університетами Польщі, Франції. Швейцарії. Робота Кафедри ЮНЕСКО «Екологічно чисті технології», акредитованої під № 409.
Професійні профілі випускників: Фахівець підготовлений до роботи в таких галузях економіки:
- сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг (допоміжна діяльність у сільському господарстві та післяурожайна діяльність; допоміжна діяльність у рослинництві);
- діяльність у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування;
- дослідження й експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук (дослідження й експериментальні розробки у сфері біотехнологій, інших природничих і технічних наук);
- інша професійна, наукова та технічна діяльність (консультування з питань безпеки у сфері навколишнього середовища, з інших технічних питань);
- надання ландшафтних послуг (рослини для захисту від шуму, вітру, ерозії, видимості та яскравості; збереження ландшафту та догляд за ним);
- державне управління загального характеру, соціально-економічне управління (регулювання у сферах охорони здоров'я, освіти, культури та інших соціальних сферах, крім обов'язкового соціального страхування);
- освіта (професійно-технічна освіта на рівні вищого професійно-технічного навчального закладу; вища освіта; інші види освіти);
- діяльність організацій промисловців і підприємців, професійних організацій.
Доступ до подальшого навчання: Магістр за спеціальністю 101 «Екологія» може продовжити навчання в університеті чи іншому навчальному закладі відповідного рівня акредитації за програмою третього рівня вищої освіти для отримання наукового ступеня доктора філософії.
Внукова Наталія Володимирівна
Телефон: +38(057)707-37-41
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 2-21
E-mail: eco@khadi.kharkov.ua
Галузь знань:10 Природничі науки
Спеціальність: 101 Екологія
Кваліфікація: доктор філософії з екології за освітньою програмою: «Екологічна безпека»
Передумови вступу: наявність ступеня магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»
Особливі умови вступу: немає
Характеристика освітньої програми: Об’єкт: структура та функціональні компоненти екосистем різного рівня та походження; антропогенний вплив на довкілля та оптимізація природокористування. Теоретичний зміст предметної області. Поняття, концепції, принципи природничих наук, сучасної екології та їх використання для охорони навколишнього середовища, збалансованого природокористування та сталого розвитку. Метою освітньо-професійної програми підготовки аспіранта є забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців в галузі природничих наук, здатних розв’язувати комплексні екологічні проблеми, проводити оригінальні самостійні наукові дослідження та здійснювати науково-педагогічну діяльність на основі сформованих загальнонаукових та професійних компетентностей.Освітньо- наукова, дослідницька Програма пропонує комплексний підхід до вирішення сучасних екологічних проблем на локальному, регіональному та національному рівнях при здійсненні дослідницько-інноваційної діяльності. Дисципліни та розділи програми засновані на теоретичних знаннях, які тісно пов’язані з практичними навичками. Програма дозволяє студентам набути необхідних навичок в галузі екології, охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки.Спеціальна освіта в області екології, зокрема екологічної безпеки.
Ключові слова: природні ресурси, антропогенне навантаження, ресурсозбереження, охорона довкілля, чисті технології, раціональне природокористування.
Академічна мобільність: Індивідуальна академічна мобільність реалізується у рамках між університетських договорів про встановлення науково-освітянських відносин для задоволення потреб розвитку освіти і науки. До керівництва науковою роботою здобувачів можуть бути залучені провідні фахівців університетів України на умовах індивідуальних договорів. На основі двосторонніх договорів між Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом та вищими навчальними закладами зарубіжних країн-партнерів, зокрема, угодами про співпрацю з деякими університетами Польщі, Франції. Швейцарії. Робота Кафедри ЮНЕСКО «Екологічно чисті технології», акредитованої під № 409.
Професійні профілі випускників:
Фахівець може займати первинні посади:
- 2112. Молодший науковий співробітник; науковий співробітник; науковий співробітник-консультант в області техногенно-екологічної безпеки;
- 2310. Викладач, доцент університету та вищого навчального закладу.
Доступ до подальшого навчання: Здобування наукового ступеня доктора наук на науковому рівні вищої освіти, участь у пост докторських програмах.
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 2018-2019
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 2019-2020
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 2020-2021
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 2021-2022
Афтомобільний факультет
(спеціальність - 274, 141,133,142,131)
- Екологічні аспекти рециклінгу автомобілів
- Екологія
- Основи екології
Дорожньо-будівельний факультет
(спеціальність - 192,193,)
- Екологія
- Охорона навколишнього середовища при виробництві будівельних матеріалів та виробів
Механічний факультет
(спеціальність - 122,133,151,152,121,132)
- основи екології
Факультет транспортних систем
(спеціальність - 015.32, 015.38, 275)
- екологічні характеристики транспортних систем
- основи екології
1 | доц. Лежнева О.І. | «Стратегія сталого розвитку державної кліматичної політики» | листопад |
2. | доц. Калюжна Ю.С. | «Моделювання і прогнозування кліматичних змін» | грудень |
3. | проф. Юрченко В.О. | «Біологія» | жовтень |
4. | доц. Барун М.В. | «Екологічна безпека наукових розробок (за галузями)» | листопад |
5. | доц. Позднякова О.І. | «Техноекологія» | грудень |
6 | доц. Анісімова С.В. | «Екологічний менеджмент і аудит» | жовтень |
7. | проф. Внукова Н.В. | «Технології кліматичного інжинірингу», | березень |
8 | доц. Желновач Г. М. | «Моніторинг довкілля» | листопад |
9 | доц. Прокопенко Н.В. | «Охорона навколишнього середовища при виробництві будівельних матеріалів та виробів» | листопад |
10 | доц. Вальтер Г.А. | «Урбоекологія та екологічна безпека» | вересень |
1 пара. 8:00 - 9:35
2 пара. 9:45 - 11:20
3 пара. 11:40 - 13:15
4 пара. 13:25 - 15:00
5 пара. 15:10 - 16:45