КАФЕДРА МОСТІВ, КОНСТРУКЦІЙ І БУДІВЕЛЬНОЇ МЕХАНІКИ ІМ. В.О. РОСІЙСЬКОГО


З 15 травня 2024 р. завідувач кафедри мостів, конструкцій та будівельної механіки ім. В.О. Російського. 

  Основним напрямком наукової роботи є удосконалення методів розрахунку прольотних будов та опор автодорожніх мостів, прямокутних тунелів, фундаментів підпірних стінок паль, тонких стінок. Отримав диплом Міністерства освіти і науки України  за  видання підручників нового покоління.  Автор має понад 252 наукових праць, 4 патенти на винаходи, в тому числі український словник дорожніх термінів, 9 підручників і посібників, 60 методичних вказівок. 

  Нагороди: Стипендія Президента України "Видатний науковець" 2019-2020 рр., Стипендія Президента України "Видатний освітянин" 2021-2023 рр.  


Мости є одним з найкрасивіших видів інженерних споруд, що вміщують в собі найкращі досягнення будівельного мистецтва.
Будівництво мостів має давню історію і, велику різноманітність конструктивних форм, методів побудови і архітектурного оформлення.
Вважається, що мости на автомобільних дорогах є прикрасою і візитною карткою будь-якої країни. Тому найцiкавiша в історії людства професія будівельника мостів буде потрібна стільки, скільки існує цивілізація.
В Україні і за кордоном продовжується будівництво нових і реконструкції існуючих мостів, що вимагає висококваліфікованих кадрів.
Проектування і будівництво мостів через великі річки, віадуків через глибокі ущелини, естакад, тунелів, біопереходів, підпірних стін, галерей вимагають фундаментальних знань, точних розрахунків, інженерної фантазії і сміливості мислення, високого рівня організації робіт.
Україні і іншим країнам світу потрібні кваліфіковані, озброєні знаннями сучасних технологій, фахівці з проектування, будівництва та експлуатації транспортних споруд зі спеціалізацією «Мости і транспортні тунелі».

Запрошуємо до навчання та співробітництва!


Розбиті дороги і мости чекають на відновлення. Чи вистачить фахівців?

  З початку повномасштабного вторгнення російських військ до України нашою державою втрачено понад 15 тис. км автомобільних доріг, 5 тис. км залізничних шляхів, 15 аеропортів та понад 350 мостів. Такі попередні дані оприлюднено фахівцями Київської школи економіки (KSE). Далі...   Доповідь про відомі мости світу студентки ДБФ Анастасії Пономаренко на міжнародній конференції. Настя висловлює вдячність керівникові - Саєнко Н.В.

Опубліковано:

Викладачі кафедри Вербицький К.І та Безбабічева О.І пройшли міжнародне підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри Вербицький К.І та Безбабічева О.І пройшли міжнародне підвищення кваліфікації в режимі онлайн з застосування BIM-технологій в будівництві та в мостобудуванні (обсяг-180 год, напрям ALLPLAN: BIM) в рамках партнерської угоди Allbau Software GmbH Nemetschek COMPANY з кафедрою...

Опубліковано:

Доцент кафедри мостів, конструкцій та будівельної механіки Безбабічева О.І.

пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації (45годин вебінарів) на тему: «МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ (ЧАСТИНА I) з отриманням сертифікату.)

Опубліковано:

Проведення 88-ї Міжнародної науково-технічної та науково-методичної конференції

16 травня 2024 р. на кафедрі мостів, конструкцій та будівельної механіки ім. В.О. Російського в он-лайн форматі відбулося засідання секції  "Мости, конструкції та будівельна механіка".

Опубліковано:

88-а Міжнародна науково-технічна та науково-методична конференція ХНАДУ

  Робота секції "Мости, конструкції та будівельна механіка" 88-ї Міжнародної науково-технічної та науково-методичної конференції, яка проходить на кафедрі мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського,  запланована на 16 травня 2024 р о 15.00  в он-лайн форматі за <link...

Опубліковано:

Проведення 86-ої Міжнародної наукової студентської конференції

11 квітня 2024 р. на кафедрі мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського у онлайн-форматі відбулася 86 міжнародна студентська наукова конференція. Підчас доповідей здобувачі освіти різних рівнів розглянули актуальні питання проектування, експлуатації та будівництва мостів....

Опубліковано:

86-а Міжнародна студентська наукова конференція ХНАДУ

  Робота секції "Мости, конструкції та будівельна механіка" 86-ї Міжнародної студентської наукової конференції, яка проходить на кафедрі мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського,  запланована на 11 квітня 2024 р о 14.30  в он-лайн форматі за посиланням.

Опубліковано:

Відкрита зустріч з експертами: Акредитація освітніх програм «Автомобільні дороги та аеродроми» та «Мости і транспортні тунелі»

Відкрита зустріч з експертами: ID 48846 та ID 8767, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, ОП "Автомобільні дороги та аеродроми" та ОП " Мости і транспортні тунелі"

Час: 31 січня, 2024 16:00

Підключитись до конференції Zoom: посилання на зустріч

Ідентифікатор конференції:...

Опубліковано:

Акредитація освітніх програм «Автомобільні дороги та аеродроми» та «Мости і транспортні тунелі»

З  30 січня по 01 лютого 2024 року в ХНАДУ буде проводиться акредитаційна експертиза НАЗЯВО ОП  «Автомобільні дороги та аеродроми» та «Мости і транспортні тунелі» за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  з використанням технічних...

Опубліковано:

Викладачі кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки пройшли підвищення кваліфікації

В рамках обміну освітніми технологіями сім викладачів кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування  на кафедрі будівельних конструкцій Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова з 16...

Опубліковано:

18-20 грудня 2023 р. на кафедрі Мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського відбувся захист дипломних робіт магістрів

18-20 грудня 2023 р. на кафедрі Мостів, конструкцій і будівельної механіки  ім. В.О. Російського відбувся захист дипломних робіт магістрів за спеціальністю 192 "Будівництво та цивільна інженерія" ОПП "Мости і транспортні тунелі" . Викладачі та співробітники кафедри щиро вітають вже колишніх...