«Сучасні геоінформаційні та компьютерно-іноваційні технології дорожньої галузі, аеродромного будівництва та землевпорядкування»

Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні геоінформаційні та компьютерно-іноваційні технології дорожньої галузі, аеродромного будівництва та землевпорядкування» організовано та проведено 26-27 травня у ХНАДУ на кафедрі вишукувань та проектування доріг і аеродромів.

На конференцію подано 48 доповіді, з яких 45 надруковано у вигляді статей у матеріалах міжнародної науково-практичної конференції за участю студентів і молодих вчених «Сучасні геоінформаційні та компьютерно-іноваційні технології дорожньої галузі, аеродромного будівництва та землевпорядкування».

Конференцію проведено в рамках пленарного засідання та дев’яти  секцій:

- автодорожній комплекс України в сучасних умовах: проблеми і шляхи розвитку;

- сучасні комп’ютерно-інноваційні технології вишукувань та проектування автомобільних доріг і аеродромів;

- нові технології Leica Geosystems (Швейцарія) при вишукуванні та проектуванні автомобільних доріг та аеродромів;

- будівництво, реконструкція та експлуатація автомобільних доріг і аеродромів;

- використання оперативного карто-графування в дорожній галузі;

- топографо-геодезичні та картографічні роботи; фотограмметрія, розробка цифрової моделі місцевості;

- територіальний землеустрій; земле-впорядні вишукування;

- екологія, охорона навколишнього середовища, правові проблеми автодорожнього комплексу України;

- дослідження транспортних потоків, дорожніх умов та безпеки руху на автомобільних дорогах.Перспективы использования геосинтетиков в дорожных конструкциях.

Мета конференції: полягає в обговоренні студентами, молодими вченими та фахівцями розвитку сучасних комп’ютерно-інноваційних технологій в дорожній галузі, а також в спілкуванні учасників з України, , Білорусії, Литви обмін досвідом за напрямками:

-       Сучасні комп’ютерно-інноваційні технології вишукувань та проектування доріг і аеродромів.

-       Будівництво, реконструкція і експлуатація автомобільних доріг і аеродромів.

-       Програмний комплекс «CREDO».

-       Дослідження транспортних потоків, дорожніх умов і безпеки руху на автомобільних дорогах.

Стисла резолюція конференції.

В матеріалах Міжнародної наково-практичної конференції висвітлено нагальні проблеми та перспективи розвитку дорожньо-будівельного комплексу і генерального проектування міжнародних аеропортів. Розглянуто сучасні комп’ютерно-інноваційні технології вишукувань та проектування автомобільних доріг і аеродромів. Наведено результати дослідження транспортних потоків, дорожніх умов та безпеки руху на автомобільних дорогах. Розглянуто основні методологічні аспекти систематизації та обробки даних для державного земельного кадастру, грошової оцінки земель. Зазначені види державного регулювання, управління, забезпечення геодезичних робіт та землеустрою. Надано основні напрями розвитку системи управління, фінансування, організації, економіки та якості дорожньо-будівельного комплексу України.

 

На конференції ухвалили:

-  Визнати роботу конференції успішною, відзначити високий рівень доповідей і обговорень.

-  Матеріали доповідей аспірантів рекомендуються як глави розділів дисертаційних досліджень.

Кращими доповідями конференції визнати доповіді наступних авторів: д.т.н., проф. Богомолова В.О. (ХНАДУ); д.т.н. Вілюса Бартуліса Вильнюский технічний університет ім. Гедеминаса (Литва); Твердохліба С.П. (Міжнародний аеропорт «Харків»); аспірантки Пилипаки Л.М.,(Рівне); к.т.н., доц. Мисайлова В.Л. (ХНУРЕ); к.т.н., доц. Маликова В.В.(Луцьк); д.т.н. Олегаса Прентковскиса Вильнюский технічний університет ім. Гедеминаса (Литва); к.т.н. доц. Шаповалова А.Л. (ХНАДУ); аспіранта Зелінського С.В. (Черкаси, НТУ); Матлахова І.М. (ХНАДУ); к.т.н., доц. Величко Г.В. (Білорусія); аспіранта Хамад Рами (ХНАДУ); к.т.н., доц. Смирнової Н.В. (ХНАДУ); д.т.н., проф. Юрченко В.О. (ХНАДУ); аспіранта Костіна Д.Ю. (ХНАДУ)

- Налагодження міжнародних зв’язків має бути одним з пріоритетних напрямів роботи.

- Залучати фахівців інших вузів та організацій до роботи на конференціях та семінарах на регулярній основі.

- Активно проводити роботу по залученню студентів до науково-дослідної роботи.