Кандидат технічних наук,

професор

 

Внешняя ссылка открывается в новом окнеORCID

Внешняя ссылка открывается в новом окнеМетодичний кабінет

Внешняя ссылка открывается в новом окнеGoogle Академія

Внешняя ссылка открывается в новом окнеSCOPUS

 

 

 

Закінчив Харківський автомобільно-дорожній інститут у 1961 р. за спеціальністю «Автомобільні дороги» та розпочав трудову діяльність на посаді головного інженера ДЕУ № 974 управління автомобільної дороги Новосибірськ - Бійськ. У жовтні 1967 р. зарахований до аспірантури Харківського автомобільно-дорожнього інституту, де у 1973 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену удосконаленню методів розрахунку дорожніх одягів. З 1971 року займав посади молодшого наукового співробітника, асистента, доцента, професора кафедри проектування доріг Харківського автомобільно-дорожнього інституту. Двадцять років займав посаду декана дорожньо-будівельного факультету (з 1983 р. по 2003 р.). Під його керівництвом факультет підготував понад 2,5 тисяч висококласних фахівців дорожнього господарства України та інших країн. Як член робочої групи МОН України, брав активну участь у розробленні навчальних планів та освітніх програм за спеціальністю «Автомобільні дороги і  аеродроми» на етапі переходу ЗВО України на багатоступеневу систему підготовки. Зробив значний внесок в інтеграцію навчального процесу і виробництва, залучаючи провідних фахівців дорожньої галузі до наукової, навчальної роботи, підвищення кваліфікації. З 2003 р. по 2010 р. очолював кафедру вишукувань і проектування автомобільних доріг, а з 2010 р. працює на посаді професора.

Основні напрями наукової діяльності охоплюють проблеми інженерно-геодезичних вишукувань автомобільних доріг, конструювання нежорстких дорожніх одягів. Є розробником багатьох нормативних документів, під його керівництвом розроблено декілька десятків відомчих методик та методичних рекомендацій для дорожній галузі України. Результати наукових досліджень знайшли відображення у понад 150 наукових публікаціях, 4 монографіях, навчальному посібнику, 50 методичних вказівках. Є співавтором двух патентівЄ керівником понад 20 науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що виконувалися на замовлення підприємств дорожній галузі та Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор». Професор В.М. Ряпухін приймає активну участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації. Під його керівництвом захищено 4 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Є керівником студентського наукового гуртка "Інженерні вишукування та проектування транспортних споруд".

Керівництво студенатми: що зайняв призове місце у І турі Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт зі спеціальності "Геодезія та землеустрій" - м. Львів (2019 р.); що зайняв ІІ місце з дисципліни "Проектування автомобільних доріг" за результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Автомобільні дороги і аеродроми" у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка (2019 р.).

У 2019 р. пройшов піврічне стажування за напрямом "Геодезія та землеустрій".

За особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців дорожній галузі України, досягнення у системі вищої освіти, сумлінну працю  нагороджений почесною грамотою Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг України (1980 р.), нагрудним знаком «За відмінні успіхи у роботі в галузі вищої освіти СРСР» (1989 р.), грамотою корпорації «Укравтодор» (2000 р.), почесним знаком «За заслуги перед колективом ХНАДУ ІІІ ступеня» (2004 р.), почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації (2007 р.), нагрудним знаком «Петро Могила» (2010 р.). У 1999 р. присвоєно Почесне звання «Відмінник освіти України», а у 2005 році – Почесне звання «Почесний дорожник України». У 2019 р. нагороджений грамотою Державного агентства автомобільних доріг України та відзнакою "Почесний викладач ХНАДУ.

Читає курс лекцій та проводить практичні заняття з дисциплін:

  • Вишукування та проектування автомобільних доріг;
  • Системний аналіз;
  • Проектування доріг та мостових переходів;
  • Планування міст і транспорт.