Будівництво та цивільна інженерія
19«Архітектура та будівництво»
Українська
Доктор філософії з будівництва та цивільної інженерії
192 «Будівництво та цивільна інженерія»
Денна, заочна
Мета освітньої програми. Забезпечення підготовки кадрів вищої освітньої кваліфікації зі спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», та формування у майбутнього фахівця здатності поєднувати концептуальні та методологічні знання, уміння, навички в галузі знань чи у міжгалузевих контекстах для розв’язання значущих проблем у сфері будівництва та цивільної інженерії, розвитку нових ідей або процесів, проведення наукових досліджень та інновацій з високим ступенем самостійності, професійної та соціальної відповідальності, академічної доброчесності.
Предметна область. Галузь знань - 19«Архітектура та будівництво», спеціальність - 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньо-професійна програма «Будівництво та цивільна інженерія».
Об’єкти вивчення та діяльності: об’єкти транспортного будівництва, будівельні матеріали та конструкції, методи та технології їх проектування, будівництва, експлуатації, оцінювання та прогнозування стану.
Цілі навчання: набуття концептуальних знань у сфері будівництва та цивільної інженерії, що дозволяють розв’язувати значущі проблеми з проектування, будівництва та експлуатації об’єктів дорожньо-будівельного комплексу на засадах глибинного переосмислення наявних та створення нових цілісних знань, наукових досліджень та інновацій.
Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи, способи, методи дослідницької та інноваційної діяльності в будівництві та цивільної інженерії .
Методи, методики та технології: методи збору, опрацювання, аналізу, оцінки, моделювання, прогнозування, оптимізації систем і процесів, прийняття рішень; методики польових, камеральних, лабораторних, аналітичних досліджень; технології виробничих процесів, інформаційні технології у сфері будівництва та цивільної інженерії.
Інструменти та обладнання: інструменти, прилади, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, для розв’язання задач будівництва та цивільної інженерії та проведення наукових досліджень.
Орієнтація освітньої програми. Академічна відповідно до Міжнародної класифікації (ISCED 2011/UNESCO). Освітньо-наукова програма базується на фундаментальних теоретичних положеннях і результатах сучасних наукових досліджень та інновацій в галузі будівництва та цивільної інженерії.
Орієнтація – викладацька діяльність, професійна, наукова та дослідницька діяльність у сфері будівництва та цивільної інженерії зі створення нових технологій та/або методів аналізу, що матимуть широке практичне застосування.
Спрямованість програми – прикладна, наукова, дослідницька.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації. Вища освіта та наукова підготовка у галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Формування у здобувачів вищої освіти здатності до розв’язання значущих проблем у сфері будівництва та цивільної інженерії, зокрема в галузі дорожнього будівництва. науки та інновацій на основі концептуальних та методологічних знань.
Підготовка фахівців до організаційно-економічної, аналітичної та науково-дослідницької діяльності в в галузі чи на межі галузей знань.
Ключові слова: будівництво та цивільна інженерія, автомобільні дороги, транспортні споруди, дослідження, сучасні технології, будівельні конструкції та матеріали, новітні методи розрахунку та проектування.
Особливості програми. Інтеграція фахової підготовки з інноваційною, пошуково-дослідницькою діяльністю. Освітньо-наукова програма охоплює основні види дослідницької та інноваційної діяльності в сучасній дорожньо-будівельній галузі з урахуванням науково-дослідницьких інтересів здобувачів за науковими напрямками.
Бугаєвський Сергій Олександрович
Телефон: +38(050) 937 90 16
Адреса: вул. Ярослава Мудрого 25, ауд. 359
E-mail: bugaevskiysa@gmail.com
Навчальні плани
Робочі програми
Обов'язкові
Перелік вибіркових дисциплін наведено у каталозі вибіркових дисциплін за посиланням
Стратегічний план розвитку ХНАДУ на період 2020-2027 роки
Про організацію практики здобувачів вищої освіти ХНАДУ
Положення про приймальну комісію Харківського національного автомобільно-дорожнього університету
Оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти
Положення про порядок та умови обрання студентами дисциплін за вибором у ХНАДУ
Порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу ХНАДУ
Дипломне проєктування. Організація і проведення
Порядок провадження за зверненнями учасників освітнього процесу в ХНАДУ
Екзаменаційна комісія. Порядок створення та організація роботи
Робоча програма навчальної дисципліни
Визнання результатів неформальної та інформальної освіти
Організація і проведення опитувань стейкхолдерів
Академічна доброчесність. Перевірка тексту академічних, наукових та кваліфікаційних робіт на плагіат
Порядок підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників ХНАДУ
Розробка, затвердження, моніторинг і перегляд освітніх програм
Проектна група:
Гарант освітньої програми
Сергій БУГАЄВСЬКИЙ, д.т.н., професор кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. РОСІЙСЬКОГО, ХНАДУ
Члени групи:
Валерій ЖДАНЮК, д.т.н., професор кафедри будівництва та експлуатації автомобільних доріг ім. О.К. Біруля
Анжеліка БАТРАКОВА, д.т.н., професор кафедри проєктування доріг, геодезії і землеустрою
Сергій ОКСАК, к.т.н., доцент кафедри технології дорожньо-будівельних матеріалів ім. М.І. Волкова
Володимир КАСЬКІВ, заступник директора з наукової роботи ДП «ДерждорНДІ», к.т.н., доцент
Анатолій ДЕМЧЕНКО, заступник начальника з розвитку доріг Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області
Ірина ГУНЬКО, здобувач ІІІ-го рівня вищої освіти, ХНАДУ
На сьогодні кафедра мостів, конструкцій та будівельної механіки має укомплектовані навчальну і науково-дослідну лабораторії для виконання лабораторних робіт з опору матеріалів та мостів, які передбачаються учбовою програмою, та проведення наукових досліджень. Далі...